В цьому році моя школа № 107 святкує свій ювілей - 50 років. Вона відчинила свої двері для всіх бажаючих отримувати знання 1 вересня 1968 року. Тоді на місці Саксаганського району вув Центральний район, а місце називалося селищем імені Артема. вже в перші роки у школі навчалося понад 1500 учні, а класи мали до 48 учнів.
З часу відкриття школи було вже 48 випусків. серед випускників було 29 срібних і 69 золотих медалістів. неможливо перерахувати всі професії, які опанували наші випускники - державні діячі й робітники культури, будівельники й інженери, військові й робітники МВС та МЧС, лікарі і звичайно ж, вчителі. На цей час в школі праціюють її випускники: Балакіна І.Ю., Вівчаренко О.Б., Димчук Л.А., Лосєва Л.І., Малявко О.М., Єрмак А.Г., Караповський С.Є., Тимошенкова Ю.М. Випускниця 1978 року Подоплєлова Н.Л. сьогодні є заступником міського голови у нашому місті.
В 1977 році школа була нагороджена Почесною грамотою Президії Верховної ради України, а в 2001 отримала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов, тому учні саме з цього року почали вивчати по дві іноземні мови. Крім поглибленого вичення англійської мови у школі введено викладання англійською мовою країнознавства й літератури Великої Британії та США. Школа стала ініціатором створення на своїй базі пришкільного мовного табору "FREEDOM" та районного й міського конкурсу знавців іноземних мов "Світ без кордонів", а також співпраці з Корпусом Миру.
Педагогічний колектив на сьогодні складають 49 професіоналів. Ветерани школи передають свої педагогічні надбання наступним поколінням вчителів, тому уроки є дуже насиченими, а вчителі відзначаються різними нагородами. Молоді вчителі набувають набувають досвіду та творчих традицій в передачі знань від своїх досвідчених колег. На початку своєї роботи колишні студенти є дуже серйозними, але трохи згодом ми, діти, починаємо сміятися: "От і проявився батьківський інстинкт і геть зник інстинкт самозбереження". насправді ж, ми - учні, любимо своїх вчителів, бо до них ми звртаємося не тільки щодо шкільних предметів, а й можна просто поспілкуватися на будь-яку тему та обговорити будь-яке питання.
Завдяки гарним вчителям наша школа за результатами ЗНО входить до перших десятків майже з шестисот шкіл Дніпропетровської області. учні нашої школи неодноразово перемагали в конкурсах щодо навчання за кордоном. школа є неодноразовим призером і переможцем багатьох районних, міських і обласних етапів Всеукраїнських олімпіад зі шкільних дисциплін. Учні школи є діючими членами Малої Академії наук.
Також наші школярі є переможцями Програми обміну майбутніх лідерів, учасниками Міжнародного проекту "Face of Faith" та членами Всеукраїнського синхронного чемпіонату інтелектуальних ігор "Що? Де? Коли?". Не можна не згадати про те, що учні неодноразово ставали призерами та переможцями районних та міських змагань зі спортивної аеробіки й Черлідінгу.
Ще в 1970 році при школі був організований хор, який виступав у нашому місті та в області! Цим хором навіть ставилися опери, з якими він виступав у театрі ім. Т.Г. Шевченка.
Під керівництвом директора Доброва М.Н. в 1980 році у школі був заснований перший в місті музей декоративно-прикладного мистецтва, а також були створені спецкласи. Учні цих класів отримували свідоцтво оформлювачів і могли працювати за цією спеціальністю. їхні роботи цінувалися не тільки у місті, а й за його межами. деякі із них зараз прикрашають наші шкільні коридори.
В школі діють Куточок бойової слави, присвячений Другій Світовій війні та Куточок "Воїни АТО - наша гордість і сила".
В 1994 році в нашій школі був відкритий поетичний підвальчик "Бродяча собака". Його було відкрито по аналогії з артистичним кабаре "Бродяча собака", що працювало в Перербурзі в 1913 році під керівництвом Миколи Гумільова. В поетичному підвальчику зустрічалися всі, хто любить мистецтво - старшокласник та педагоги, випускники школи та адміністрація. У підвальчику читали вірші, лунала музика, а наш директор коли, Михайло Леонідович Мазін, виконував свої пісні. також малювалися та дарувалися шаржи на гостей, розмальовувалися стіни кабаре.
У 2008 році в школі був створений зразковий художній коолектив сучасного танцю "Фреш" (керівник Тсуджи В.В.), у складі яког на сьогодні налічується більше 50 учасників віком від 4 до 18 років. У гуртку передбаче6но навчання основам класичного, народно-сценічного, джаз-модерну та сучасним танцям. Колектив є лауреатом і дипломантом багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Його добре знають не тільки в нашому місті, а і в області, бо він - постійний учасник всіх святкових концертів.
Окрім того, на цей час в школі працюють гуртки національно-патріотичного виховання "Юний стрілець" та "Влучний стрілець" (керівник Попил С.А.). Також школа видає газету, в якій можна прочитати і про шкільний час та наше дозвілля, і про гарні місця України, до хотілося б побувати, і про цікаві факти з різних сфер науки та спорту в житті людини, і привтання зі святами та про історію цих свят.
Діти нашої школи захоплюються безліччю різноманітних занять ще й поза школою та є переможцями спортивних змагань з гімнастики, легкої атлетики, різних видів боротьби, шахів та конкурсів і фестивалів з хореографії, вокалу, художнього мистецтва.
В нашій школі існує учнівське самоврядування, а його лідери активно приймають участь у різних волонтерських і благогійних акціях, в проектих лідерів Міської асоціації дитячих об`єднань. Також учнівський актив школи "Рада друзів" готує разні заходи та святкові програми. Але й дорослі не стоять осторонь: ані директор школи, ані йго заступники - Балакіна І.Ю., Шевчук І.С., Махиня В.Ф., Журба О.В., ані весь педагогічний колектив школи. так було і при підготовці програми до ювілею школи. Особливого колориту до свята додав наш директор - заслужений працівник освіти України. Він заспівав на святі школи спеціально для ювію написаний ним самим гімн в сучасному музичному стилі з елементами репу:
Эта школа моей жизни 107,
Годы школьные так быстро пролетают.
Вот звонок наш первый - сердце замирает,
А последний - слёзы грусти собирает.
Но любовь к тебе, моя ты 107
Будет вечно в моем сердце, не сгорая.
Я тепло учителей в душе согрею,
Сохранить о тебе память я сумею!
Дарина Тодосьева
юнкор "Прес-центр "ТСН"
Немає коментарів:
Дописати коментар