За новими враженнями

Накануне рождества

23 декабря, я оказалась в торговом центре в Германии. Ни чем не примечательный день для нас, а для них это большой семейный и религиозный праздник, как выяснилось потом. Но для меня было такой неожиданностью, что люди абсолютно за бесплатно собрались своим хором спеть рождественские песни. Ведь согласитесь от этого на душе сразу тепло становиться. Как будто ты сидишь рядом со своим родными и вы все вместе поете. Или же наоборот очень весело со своими друзьями. У каждого свои чувства и эмоции. Но как это трогает.

Мелисса Сергиенко

З 11.03 до 12.03 за підтримки фонду HertieStiftung та GoetheInstitutвідбувся інтернаціональний конкурс «Молодь дебатує» . В ньому брали участь 12 представників DSD-шкіл з Центральної та Південної України. Були запрошені гості з Берліну, які в перший день провели підготовчий курс для учасників та членів журі. Було наочно показано, як уникнути типічних помилок. 12.03 розпочалися безпосередньо самі дебати, які складалися з двох частин, так як дебатувати треба було на дві теми. Цього року одна з тем була дуже актуальна для всіх українців: « Чи можуть українці їздити до країн Європи без візи». Друга тема стосувалася окремого навчання дівчат та хлопців, під час обговорення якої як дебатанти, так і журі не дійшли згоди. Всі були розділені на 3 групи, кожна з яких складалася з 4 людей. Ми представляли 2 сторони: за та проти. Сенс всіх дебатів полягає в тому, щоб донести до публіки інформацію, а глядачі самі мають вирішити, яка сторона була переконливіша.  4 учасники пройшли до наступного туру, який відбудеться 03.04 в Києві.
      Von 11.03 bis 12.03 hat der Jugendwettbewerb „ Jugend debattiert international”  dank der Heftie Stiftung und Goethe Institut stattgefunden. Die 12 Teilnehmer aus dem Süden und den zentralen Regionen haben insgesamt daran teil gehabt. Die Gäste aus Berlin wurden eingeladen, die am ersten Tag ein Workshop für uns und für die Juroren geleitet. Sie haben uns anschaulich gezeigt, wie man typische Fehler vermeiden kann. Am 12.03 ist  unmittelbar die Debatte losgegangen, bei denen 2 Themenschwerpunkte besprochen werden sollten. Ein Themenbereich ist für die Ukrainer besonders bedeutsam und akut: „Sollen die Ukrainer ohne Visum in die EU einreisen“. Bei der zweiten Debatte sollte man festsetzen, ob die Koedukation aufgehoben werden soll. Alle wurden in 3 Gruppen geteilt. Wir haben Pro-und Contra  Seiten vertreten. Die Idee ist der Meinungsaustausch. Man soll dem Publikum Informationen zur Verfügung stellen. Es soll dann selbst entscheiden, welche Seite überzeugungskräftiger war.

Цвід Антон



 

Немає коментарів:

Дописати коментар