Протягом всього свого життя ми постійно змінюємося. На нас впливає наше оточення і виникаючі на нашому шляху обставини. Досить часто причина наших змін настільки мала і, на перший погляд, непомітна, що ми не завжди приймаємо її до уваги.
В науці є такий термін – «ефект метелика». Його ідея полягає в тому, що навіть маленький, на перший погляд, зовсім незначний вчинок або подія в даний момент часу здатні істотно вплинути і навіть кардинально змінити наше життя в майбутньому. Цей ефект у всій своїй красі, позначився і в моєму житті.
Ефект метелика — термін у природничих науках, що позначає властивість деяких хаотичних систем. Незначний вплив на систему може мати великі і непередбачувані ефекти де-небудь в іншому місці і в інший час.
Одного разу, переглядаючи фільм «Енн із Зелених дахів» (випуск 1985 року), я замислився над задумом режисера стрічки. Сенс фільму був такий: «У кожного в житті є свої проблеми, але не варто звалювати їх на оточуючих. Краще пов’язаний з ними негатив залишати при собі».
Режисер Кевін Салліван показав нам історію дівчинки, яка залишилася сиротою та, в силу своєї непривабливої зовнішності, мала незначні шанси на удочеріння. У головної героїні фільму майже не було друзів або людей, з якими можна було б поспілкуватися, тому вона вигадала власний світ і стала рятуватися в ньому від дійсності. Перебуваючи в уявному світі, дівчинка розповідала свої найпотаємніші бажання і проблеми, бідкалася й плакала, але як тільки вона виявлялася серед людей, то намагалася дотримуватися позитиву. Завдяки своїй доброті і щирості Енн стала міняти оточуючих її людей в кращу сторону.
Я тоді подумав, що непогано б використовувати такий метод і почав весь свій негатив залишати при собі, а в спілкуванні з людьми став віддавати перевагу позитиву, проблеми намагався вирішувати сам. Незабаром я помітив, що люди, які мене оточують, у свою чергу перестали докучати мені своїми проблемами і невдачами. Взаємини з людьми значно покращилися, взагалі, життя круто змінилося. Це помітив не тільки я, але і мої близькі та просто знайомі.
Тепер, через кілька років, коли позитив і оптимізм стали невід’ємною частиною мого життя, я задумався над змінами, які відбулися зі мною, і запитав себе: «Що мене наштовхнуло на це?». Я майже забув про ту маленьку крапку, з якої почав діяти мій «ефект метелика», а коли згадав, то здивувався її меншовартості.
Ще я з’ясував для себе, що зміни стали помітними тільки після того, як пройшли два етапи: внутрішній і зовнішній – роздуми і перехід до конкретних дій. Без рішучих зусиль ніякі ідеї не втіляться в життя.
Щоб змінювати на краще нашу повсякденність, ми повинні міркувати і переосмислювати свої дії. Але лише самоаналізу і міркувань буде мало – необхідно звернути увагу на читання розумних книжок, перегляд цікавих фільмів з глибоким змістом і спілкування з освіченими і порядними людьми. Треба пам’ятати, що в нашому житті немає нічого випадкового. Майже все, що відбувається навколо нас, закономірно. Навіть якщо те, що відбувається не має сенсу зараз, то в майбутньому цей сенс обов’язково проявиться.
Юрченко Богдан,
юнкор «Прес-центр «ТСН»
Немає коментарів:
Дописати коментар